Palmy jsou považovány za rostliny vhodné pro začátečníky. Jsou jednoduché na pěstování, ale zároveň exoticky krásné a vznešené. Nejlépe se jim daří v interiéru a velmi špatně snáší chlad, takže je ideální je pěstovat na vytápěných podlahách nebo vyvýšených místech bez průvanu. Potřeba slunečního svitu se liší v závislosti na jednotlivých druzích palem. Zatímco některé (Cocos, Chamaerops, Phoenix) jsou vhodné k pěstování na přímém slunci, jiným (Areca, Sabal, Chamaedorea) bude spíše vyhovovat polostín. Poslední kategorií jsou pak druhy (Rhapis, Howeia), kterým se nejlépe daří v úplném stínu.
Co se týče vhodného květináče, ideální volbou jsou květináče přímo určené pro pěstování palem - bývají úzké a vysoké. Potřeba zálivky je u těchto rostlin poměrně nízká, takže jsou vhodné pro pěstitele, kteří na péči o rostliny nemají tolik času, ale přeci jen se nechtějí uchylovat k volbě rostlinek umělých. Při zalévání palem je, stejně jako u jiných květin, nejlepší používat vodu odstátou a ne příliš studenou. Listy je vhodné jednou za čas otřít vlhkým hadříkem, aby se na nich neusazoval prach.
Ačkoliv jsou palmy nenáročnými rostlinami, je stále možné udělat při jejich pěstování chybu. Tu nám prozradí nevzhledné hnědé skvrny na listech, značící špatné teplotní podmínky nebo nevhodnou půdu - ať už s nedostatkem, nebo naopak přebytkem živin. Nedostatek světla pak rostlina prozradí růstem nepřirozeně slabých, světle zelených výhonků.
Obecně palmy patří mezi rostliny, které velmi špatně snáší změny. Ať už jde o přesazování, nebo změny umístění - a to dokonce i v rámci jednoho pokoje. Může se pak u nich projevit zpomalení růstu nebo zežloutnutí starších listů. Většinou se ale palma dokáže vzpamatovat a svůj dočasný deficit zase dohnat.